İMPLANT TEDAVİSİ

Diş İmplantları Nelerdir?
Diş implantları yerine kullanılan diş kökleridir. İmplantlar, doğal dişlerinize uyacak şekilde yapılmış sabit (kalıcı) veya çıkarılabilir yedek dişler için güçlü bir temel sağlar.

Diş İmplantlarının Avantajları Nelerdir?
Dental implantların aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok avantajı vardır:

Geliştirilmiş görünüm: Diş implantları kendi dişleriniz gibi görünür ve hissedilir. Ve kemikle kaynaşacak şekilde tasarlandıkları için kalıcı hale gelirler.

Geliştirilmiş konuşma: Kötü oturan takma dişlerde, dişler ağız içinde kayabilir ve bu da mırıldanmanıza veya ağzınızı bozmanıza neden olabilir. Dental implantlar, dişlerin kayması endişesi olmadan konuşmanızı sağlar.

Geliştirilmiş konfor: İmplantlar sizin bir parçanız haline geldikleri için hareketli protezlerin rahatsızlığını ortadan kaldırır.

Daha kolay yemek: Kayar protezler çiğnemeyi zorlaştırabilir. Diş implantları kendi dişleriniz gibi işlev görür ve en sevdiğiniz yiyecekleri güvenle ve acı çekmeden yemenizi sağlar.

Geliştirilmiş benlik saygısı: Diş implantları size gülümsemenizi geri verebilir ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

İyileştirilmiş ağız sağlığı: Diş implantları, diş destekli bir köprünün yaptığı gibi diğer dişlerin küçültülmesini gerektirmez. Yakındaki dişler implantı destekleyecek şekilde değiştirilmediğinden, kendi dişlerinizin çoğu sağlam kalır ve uzun süreli ağız sağlığını iyileştirir. Bireysel implantlar ayrıca dişler arasında daha kolay erişim sağlayarak ağız hijyenini iyileştirir.

Dayanıklılık: İmplantlar çok dayanıklıdır ve uzun yıllar dayanır. İyi bir özenle, birçok implant bir ömür boyu dayanır.

Kolaylık: Çıkarılabilir protezler sadece; çıkarılabilir. Diş implantları, protez (takma) dişleri çıkarmanın utanç verici rahatsızlığını ve tekrar yerleştirmek için yapıştırıcılara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

 

Diş İmplantları Ne Kadar Başarılıdır?
Dental implantların başarı oranları, implantların çenenin neresine yerleştirildiğine bağlı olarak değişmekle birlikte genel olarak dental implantların başarı oranı %98’e kadar çıkmaktadır. Uygun bakım ile implantlar ömür boyu kullanılabilir.

Herkes İmplant Yaptırabilir mi?
Çoğu durumda, diş implantı için rutin diş çekimi veya ağız cerrahisi tarafından yapılan bir operasyon olarak göz önünde bulundurmak gerekir. Dental İmplant için hastalar sağlıklı diş etlerine ve implantı tutacak kemiğe sahip olmalıdır. Ayrıca, iyi ağız hijyeni ve düzenli diş ziyaretleri konusunda kararlı olmalıdırlar. Çok sigara içenler, diyabet veya kalp hastalığı gibi kontrol edilemeyen kronik rahatsızlıkları olan kişiler veya baş/boyun bölgesine radyasyon tedavisi görmüş hastalar bireysel olarak değerlendirilmelidir. Dental İmplant yaptırmayı düşünüyorsanız, sizin için uygun olup olmadıklarını öğrenmek için diş hekiminize danışınız.

Diş İmplantları Ne Kadar Ağrılıdır?
Dental implantı yaptıran çoğu kişi, prosedürde çok az rahatsızlık ve acı çektiğini belirtti. İşlem sırasında lokal anestezi kullanılabilir ve çoğu hasta implantların diş çekiminden daha az ağrı içerdiğini bildirmektedir. Diş implantından sonra hafif ağrı, reçetesiz satılan ağrı kesici ilaçlarla tedavi edilebilir

Diş İmplantlarının Bakımını Nasıl Yapabilirim?
Diş implantları, fırçalama, diş ipi kullanma, antibakteriyel gargara ile durulama ve düzenli diş kontrolleri dahil olmak üzere gerçek dişlerle aynı bakımı gerektirir.

                   

ON - DÖRT DİŞ İMPLANTLARI

All-on-4 dental implantlar, tüm üst veya alt diş setinin yerini almak üzere tasarlanmış eksiksiz bir implant setidir. Protezlere kalıcı ve doğal bir alternatif olarak hareket ederler.

Diş hekimleri, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle All-on-4'ü önerir:
 

 • Kronik diş çürümesi veya enfeksiyondan sonra dişleri eski haline getirebilirler.
 • Kök kanal yetmezliğinden sonra diş değişimi
 • Onarılamaz dişlerin çıkarılması ve değiştirilmesi
 • All-on-4 Dental İmplant’ın Artıları ve Eksileri
   

All-on-4 dental implantlar, aşağıdaki avantajlar nedeniyle son yıllarda çok popülerlik kazanmıştır:

Hasta bir ziyaretten sonra yeni bir gülümsemeye kavuşur: All-on-4 implantların kurulumu sırasında aynı ziyaret sırasında implantlar ve kuron dişler takılır. Bu da kliniğe giren hastanın dişlerinin çoğunu kaybettiği ve tam bir diş seti ile çıktığı anlamına gelir.

Hastanın paradan tasarruf etmesini sağlar: Eksik dişlerin tamamını bir implantla değiştirmenin bedeli çoğu insan için bu seçeneği ortadan kaldırır. All-on-4 programı, normalde protez kabul etmek zorunda olan kişilerin eksik dişlerine daha rahat ve kalıcı bir çözüm bulmalarını sağlar.

Tedavi sadece bir randevu alır: Bu, hastanın kliniğe gelip gitmesi ve işten veya okuldan izin almak için daha az zaman harcaması gerektiği anlamına gelir.

İmplantlar çenenin derinliklerine yerleştirilir: bu, kuron dişler için daha stabil bir temel sağlar ve implant başarısızlığı olasılığını azaltır.

Kemik greftlerine nadiren ihtiyaç duyulur: İmplantlar hastanın çenesindeki en iyi yerlere yerleştirilir, bu nedenle genellikle kemik greftlerine ihtiyaç duyulmaz. Nakil için uygun olmayan bazı kişilerin greft gerekmeden All-on-4 kullanmasına izin verilebilir.

 

All-on-4 implantlarla dezavantajlar şunlardır:
Hastanın ameliyattan sonraki ilk iki hafta sıvı bir diyete bağlı kalması gerekecektir. İlk iki haftadan sonra yarı katı gıdalara geçebilirler, ancak implant kemik dokusu ile kaynaşırken altı aya kadar buna bağlı kalmaları gerekecektir. All-on-4 implantlar, büyük ısırma kuvvetleri nedeniyle ağzın arkasına yerleştirilemez. Sabit bir taban sağlamak için protez derine yerleştirilmelidir.

Tedavi süresi
All on Four implantları ile geleneksel implantlar arasındaki en büyük farklardan biri, her biri için gereken tedavi süresidir. All on Four tedavisi söz konusu olduğunda, tedavi süresi genellikle çok daha kısa olabilir. Çünkü kökler ve dişler tek seansta kurulur. Oysa birden fazla tekli implant arıyorsanız, çenenizin iyileşmesini sağlamak için randevular arasında beklemeniz gerekecektir. Bu, tedavi süresini büyük ölçüde uzatan haftalar hatta aylar alabilir.

Sadece bir dişi değiştirmek istiyorsanız, geleneksel implant tedavisinin uzunluğu muhtemelen All on Four ile aynı olacaktır.

Çene Kemiği Yapısı
Diş implantları, implant kökünü yerleştirmek için sağlıklı kemik gerektirir. All on Four için, diş cerrahı gerekli implantları yerleştirmek için çenenin en iyi bölgelerini seçeceğinden, bu nadiren bir sorundur. Oysa geleneksel implant, belirli bir yerde bir implant gerektirir. Bu, kemik grefti eklenmesini ve tedavi süresinin uzatılmasını gerektiren işlem için kemiğin hemen hazır olmayabileceği anlamına gelir. Tek diş implantları yerleştirirken kemik greftlerine daha sık ihtiyaç duyulur.

İyileşme Süresi
All on Four tedavisi için normal iyileşme süresi yaklaşık bir haftadır. Bu arada, yumuşak yiyecekler yemeniz gerekecek ve bir miktar ağrı kesici gerektirebilir. Ancak, bunun yerine birden fazla diş implantına sahip olmayı seçerseniz, aynı zamanda birden fazla iyileşme dönemine de ihtiyaç duyarsınız. Bazı durumlarda, ilk işlemden sonra altı (6) haftaya kadar kendinizi yağsız bir diyete bağlı kalmak zorunda bulabilirsiniz. Bu, implantlar ile gülümsemenizin tamamen iyileşmesi arasındaki sürenin, kapsamlı bir All on Four tedavi prosedürü yerine aylar alabileceği anlamına gelir.

 

İMMEDİAT (HIZLI) İMPLANT


İmmediate İmplant, diş çekimini takiben hemen diş implantlarının çeneye yerleştirildiği bir prosedürdür. İmplantın kökünü yakın zamanda boşaltılan bir noktaya yerleştirerek süreci basitleştirir ve implantın başarılı osseointegrasyon olasılığını artırırsınız. İmmediate (Anında) İmplant, bir randevu sırasında esasen iki önemli adımla ilgilenir.

İmmedaite İmplant Faydaları Nelerdir?
İmmedaite İmplant (Hızlı) hem hastalara hem de diş hekimi implant uzmanına yarar sağlar. Bu prosedürü geleneksel dental implant yöntemlerine göre kullanmanın faydalarından bazıları şunlardır:

 • Daha kısa dental implantı prosedürü zaman çizelgesiç.
 • Gerçekleştirmek için daha basit cerrahi prosedür.
 • İnvaziv ameliyat ve iyileşme süresi daha kısa.
 • Hasta memnuniyeti.

Herhangi bir prosedürde olduğu gibi, İimmediate İmplant bazı riskler ve dezavantajlarla birlikte gelir, ancak faydaları genellikle bunlardan daha ağır basar:

 • Cerrahi ve restoratif diş hekimi arasında koordinasyon gerektirir.
 • İmplant Üstü kaplama yapılmadan önce hala iyileşme süresi gerektirebilir.
 • Tüm hastalar immediate implant için iyi adaylar değildir.

Diğer dental implantlarla karşılaştırıldığında, immediate implant iş akışınızı basitleştirme ve hastalara genel olarak daha iyi bir deneyim sunma potansiyeline sahiptir.

 

Hızlı iletişim
 • 0 531 657 16 16
 • 0 531 657 16 16
 • info@elifarslan.com.tr
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.
İLETİŞİM

Whatsapp Destek

Sevda YÜCEL

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?